PRIVÍTAME SPOLOČNE JAR!

Zima je síce v plnom prúde, ale jar sa nezadržateľne blíži. Koncom apríla už devätnásty raz prídu do mesta pod Urpínom výstavy, ktorými ju privítame. Firma MEEN – organizátor výstav, vymenila v roku 2007 výstavné priestory Domu kultúry v Banskej Bystrici za areál Pamätníka SNP, ktorý ukázal, že je priestorom nielen pietnym a reprezentatívnym, ale aj ľudsky prívetivým. Pozitívne reakcie vystavovateľov i návštevníkov svedčia o dobrej voľbe tohto miesta, ktoré hoci majúc svojho špecifického genia loci, je v záplave kvetín príjemným miestom pre stretávanie sa ľudí.

Záhradnícka výstava ponúkne opäť pre svojich návštevníkov kvety do záhrad i na balkóny, ozdobné kríky, ovocné stromčeky, exoticky pôsobiace bonsaje, ale aj náradie, drobnú mechanizáciu a ďalšie potreby, ktoré s tým súvisia.

Súbežne s výstavou Kvetena sa každoročne koná výstava Včely/med a včelárstvo. Na jar to bude už siedmy ročník.
Výstava Včely ponúka okrem včelích produktov aj úle a náradie pre včelárov a mnoho zaujímavých informácií i pre laickú verejnosť.

Na podujatiach sa prezentuje každoročne okolo 80 - 90 vystavovateľov a predajcov nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech, Poľska a Maďarska.

Výstavy sa konajú pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska.

Obe výstavy sa uskutočnia v dňoch 25. – 28.4.2017 (utorok – piatok) a budú sprístupnené verejnosti denne v čase od 9,00 – 18,00 hod.

Nezabudnime pripomenúť, že exkluzívnou súčasťou návštevy výstav bude i prehliadka expozícií samotného Múzea SNP.

Fotogaléria z minulých ročníkov.

DÔLEŽITÉ DOKUMENTY NA STIAHNUTIE