TEŠÍME SA NA KVETENU!

Aj napriek tomu, že zima sa len začína, my sa už tešíme na výstavy Kvetena a Včely, ktorými v meste pod Urpínom privítame jar.

V minulom roku nám situácia nedovolila stretnúť sa na týchto podujatiach. Veríme, že tento rok sa nám to podarí. Držme si palce!

Koncom apríla areál Pamätníka SNP opäť rozkvitne. Na jar to bude už 22 rokov, čo sa spoločne stretneme na záhradníckej výstave a výstava Včely prichádza jedenásty krát.

Záhradnícka výstava ponúkne opäť pre svojich návštevníkov kvety do záhrad i na balkóny, ozdobné kríky, ovocné stromčeky, exoticky pôsobiace bonsaje, ale aj náradie, drobnú mechanizáciu a ďalšie potreby, ktoré s tým súvisia.

Súbežne s výstavou Kvetena sa každoročne koná výstava Včely/med a včelárstvo.
Tá ponúkne okrem včelích produktov aj úle a náradie pre včelárov a mnoho zaujímavých informácií pre odbornú i pre laickú verejnosť.

Na podujatiach sa prezentuje každoročne okolo 80 - 90 vystavovateľov a predajcov nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech, Poľska a Maďarska.

Výstavy sa konajú pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska.

Obe výstavy sa uskutočnia v dňoch 27.4. – 30.4.2021 (utorok – piatok) a budú sprístupnené verejnosti denne v čase od 9,00 – 18,00 hod.

Spoločnosť Ján Mesík – MEEN, s.r.o. - organizátor výstav, vymenila v roku 2007 výstavné priestory Domu kultúry v Banskej Bystrici za areál Pamätníka SNP, ktorý ukázal, že je priestorom nielen pietnym a reprezentatívnym, ale aj ľudsky prívetivým. Pozitívne reakcie vystavovateľov i návštevníkov svedčia o dobrej voľbe tohto miesta.

Nezabudnime pripomenúť, že exkluzívnou súčasťou návštevy výstav bude i prehliadka expozícií samotného Múzea SNP.

DÔLEŽITÉ DOKUMENTY NA STIAHNUTIE