PRIPRAVUJEME JUBILEJNÝ ROČNÍK VÝSTAVY KVETENA

Už dvadsiaty krát sa stretneme v apríli tohto roka na výstave Kvetena!

Zima je úspešne za nami, a k vláde sa dostala jar. Teda aspoň všetci dúfame, že počasie bude priať a Kvetena bude rozkvitnutá a zaliata slnkom.
Koncom apríla prídu do mesta pod Urpínom výstavy, ktorými privítame jar. Firma MEEN – organizátor výstav, vymenila v roku 2007 výstavné priestory Domu kultúry v Banskej Bystrici za areál Pamätníka SNP, ktorý ukázal, že je priestorom nielen pietnym a reprezentatívnym, ale aj ľudsky prívetivým. Pozitívne reakcie vystavovateľov i návštevníkov svedčia o dobrej voľbe tohto miesta, ktoré hoci majúc svojho špecifického genia loci, je v záplave kvetín príjemným miestom pre stretávanie sa ľudí.

Záhradnícka výstava ponúkne opäť pre svojich návštevníkov kvety do záhrad i na balkóny, ozdobné kríky, ovocné stromčeky, exoticky pôsobiace bonsaje, ale aj náradie, drobnú mechanizáciu a ďalšie potreby, ktoré s tým súvisia.

Súbežne s výstavou Kvetena sa každoročne koná výstava Včely/med a včelárstvo. Na jar to bude už deviaty ročník.
Výstava Včely ponúka okrem včelích produktov aj úle a náradie pre včelárov a mnoho zaujímavých informácií i pre laickú verejnosť.

Na podujatiach sa prezentuje každoročne okolo 80 - 90 vystavovateľov a predajcov nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech, Poľska a Maďarska.

Výstavy sa konajú pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica a s finančnou podporou mesta Banská Bystrica.

Obe výstavy sa uskutočnia v dňoch 24. – 27.4.2018 (utorok – piatok) a budú sprístupnené verejnosti denne v čase od 9,00 – 18,00 hod.
Nezabudnime pripomenúť, že exkluzívnou súčasťou návštevy výstav bude i prehliadka expozícií samotného Múzea SNP.

DÔLEŽITÉ DOKUMENTY NA STIAHNUTIE